Linki do stron sponsorów
menu   Pixelstudio Foto-Video
menu   Urząd Miasta Gniezna
menu   P.W.H.S. Silwa
menu   P.P.H. SAN-DAL
menu   Radio PLUS
menu   Firma ALTOM

WITAJ NA OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU METANOIA. ŚPIEWAMY DLA BOGA I DLA CIEBIE. NIE JEST TO POPULARNE ALE JESLI MASZ OCHOTE TO ZAPRASZAMY!

menu

Historia

Zespół o nazwie „METANOIA” powstał i działał przez dziewięć lat przy parafii katedralnej w Gnieźnie /od 1996 roku/.
Obecnie działa przy parafii pw. św. Jakuba Ap. w Modliszewku k/ Gniezna Nazwa pochodzi z języka greckiego i oznacza – przemianę, nawrócenie. Od początku patronuje nam św. Cecylia.

Śpiewamy podczas nabożeństw w różnych wspólnotach. Były koncerty w kościołach katolickich, protestanckich. W latach 1999-2008 odbyliśmy trasy koncertowe do Niemiec, Holandii, Czech, Gre-cji, Hiszpanii, Norwegii. We wrześniu 1999 roku nagraliśmy pierwszą płytę pt. „Szukam Cię”. W listo-padzie tegoż samego roku nagraliśmy płytę z kolędami i pastorałkami razem z dziećmi z Domu Dziecka w Kołdrąbiu. Ciekawostką na tej płycie jest drugie zareje-strowanie brzmienia organów katedralnych, wykorzystanego jako podkładu do śpie-wu tradycyjnych kolęd. W kwietniu 2001 roku nagraliśmy trzecią płytę, pt. „Aniele przy mnie stój”.

Na jubileusz 10-lecia wydaliśmy dwie następne płyty jedna z pieśniami o tematyce bożonarodzeniowej pt. „Kolędy Domowe” i druga pt. „Otwórz drzwi”.

Przygotowaliśmy utwory na specjalną Sesję Rady Miasta Gniezna i Rady Powiatu Gnieźnieńskiego, podczas której nadano Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II tytuł honorowego Obywatela Miasta Gniezna.
Przygotowaliśmy w Niedzielę Palmową 2005 r. mszę św. transmitowaną przez TV Polonia.
W październiku 2007 roku nagraliśmy pierwszą płytę z koncertu. Nazwaliśmy ją „METANOIA Live”.
Współpracujemy z Chórem I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie.

Porjekt graficzny: flankerds.com